Eva Kiedroňová

Eva KiedroňováEva Kiedroňová je původním povoláním dětská rehabilitační sestra. Je zakladatelkou a propagátorkou programů pro rodiny s nejmenšími dětmi. Je autorkou komplexní metodiky péče o dítě, která podporuje kvalitní rozvoj dítěte v souladu s jeho potřebami a psychomotorickým vývojem. Svou činnost zahájila v roce 1985 na Severní Moravě v Třinci.

Prostřednictvím publikací, internetových videokurzů i prožitkových programů jako jsou „Něžná náruč rodičů“ – manipulace s novorozenci a kojenci, „Rozvíjej se, děťátko“ – o správné stimulaci psychomotorického vývoje dítěte a jeho přirozeného potenciálu od narození, „Poradna o psychomotorickém vývoji dítěte“, „Cvičení a Plavání s novorozenci, kojenci a batolaty“, „Masáže a Otužování dětí od narození“, předává své zkušenosti rodičům nejmenších dětí již 30 let, a to prostřednictvím sítě center Baby clubu Kenny.  K základní přípravě, prohlubování znalostí i zdokonalování odborných instruktorů pro vedení těchto programů založila Institut vzdělávání Evy Kiedroňové. Díky tomuto intenzivnímu vzdělávání se tyto programy postupně staly zcela běžnou záležitostí ve výchově dítěte v rodině po celé ČR i SR.

http://evakiedronova.cz/

logo IVEK 2

 10:25 – 11:10 Jak nejlépe rozvíjet potenciál dítěte ihned od narození

Přednáška o správné stimulaci dítěte od narození v jednotlivých oblastech jeho psychomotorického vývoje při láskyplné a přitom smysluplné manipulaci s kojencem a péči o něj v průběhu celého dne v souladu s jeho potřebami a psychomotorickou vyspělostí.

Přednáška je určena především pro nastávající rodiče a rodiče s dítětem do 1 roku, tedy v nejdůležitějším období jeho vývoje, neboť: „Na dobrém začátku závisí všecko“ (J.A.Komenský).

Rodiče se dozví, jak nejlépe se svým dítětem komunikovat a manipulovat v náručí při péči o ně a přitom ho moudře a smysluplně rozvíjet z hlediska nejenom orientačních dovedností, rovnováhy a koordinace pohybů, ale také sociálního vývoje, zraku, sluchu, pohybového vývoje, jemné motoriky, řeči i rozumového vývoje.