PhDr.Marek Herman

AAA_7854 (5)

PhDr. Marek Herman se dlouhodobě zaměřuje na dvě základní témata: sebepoznání a výchovu malých dětí do šesti let. Přednáší na Universitě Olomouc a VŠE Praha. Je sympatický svým osobním zaujetím, se kterým přednáší a vede svoje semináře. Stál u začátku projektu „Začít spolu“, programu zaměřeného na výchovu dětí v mateřských školách, spolu s doc. Soňou Hermochovou se také podílel na vzniku programu „Dokážu to?“. V Nadaci Via založil a finančně podporuje fond Rachůnek, který je zaměřen na výchovu k rodičovství. Byl také jedním z klíčových lidí, kteří stáli u zrodu tzv. dárcovské esemesky, unikátního projektu na podporu individuálního dárcovství a charity v ČR. Napsal knihu „Najděte si svého marťana“, která se stala bestsellerem českých rodičů a pedagogů. „Když se vrátíte domů, tak čekáte, že vás to tam pohladí“ je jednoduchá myšlenka, která ho pohání a spojuje všechno, co dělá.

13:30 – 14:00 „Most důvěry a Přírodní kříž“

Proč je máma základním diamantem našeho života? Je opravdu nikým a ničím nenahraditelná? A táta? Jakou roli v našem životě hrají vlastně otcové? Kdo nás provádí Mostem důvěry? A proč je důležité, abychom se přitom opírali o tzv. Přírodní kříž? Je dítě Popelnicí rodiny? A existuje vůbec něco takového jako tajemství dobré výchovy? Neboli jak se to dělá a kdy se to dělá, aby nám doma bylo dobře?

To všechno jsou otázky, na které se dozvíte odpovědi během krátké přednášky Marka Hermana. Bude vám vyprávět o světě dětí, o vás samotných, a o klíčové křižovatce našeho života, kterou každý z nás musí projít – a to v době, kdy vlastně ještě pořádně neumíme ani chodit.